Boldogság óra

Ebben a hónapban a hála szó jelentésével foglalkoztunk a gyerekekkel. Maga a szó egy pozitív érzelmet sugall.  

Milyen helyzetekben is használjuk ezt a szót? Ha köszönetet mondunk valakinek valamiért, vagy kedves velünk, ajándékoz nekünk, illetve ha bármilyen nagy lelkű cselekedetet hajt végre felénk. 

Kiscsoportos korosztály számára nehéz fogalom. Mindennapi óvodai életben azért gyakran találkoznak azzal a szóval, hogy „Köszönöm”, illetve ők még csak most tanulják ezeket az illemformákat. Ezen időszakban sokat játszottunk először a hála fát, és – az összetartás jelekét -, kis süniket készítettünk. Kis faleveleként táncoltunk „Szép nap ölelj most át engem” című dalra. Utána a faleveleket küldtük tovább egymásnak, ugyanarra a  zenére, amire táncoltunk.


Óvodánkban a gyermekek és a szülők a rászoruló gyermekek javára. A gyermekek örömmel adták oda a jó állapotban lévő nem használt játékaikat, mesekönyveiket felajánlották azoknak a gyermekeknek, akiknek szüksége van rá.
Reméljük, hogy az ajándékok örömet okoztak a kicsik számára!

Apró örömök

Olyan technikákat szeretnénk a kiscsoportosainknak mutatni, amivel levezethetik a stresszt a felgyülemlett feszültséget, ellazítja őket és örömöt is ad. Az egyik ilyen a tánc, az önfeledt, szabad tánc.
A boldogságóra CD-i adják az alapot ,amire minden nap táncolunk!
Gergely Gabriella


OKLEVÉL

Az Erkel  Színházban óvodánk átvehette a címátadó ünnepségen az oklevelet, a Boldog Óvoda címet, egy oktató csomag kíséretében, mely a továbbiakban nagy segítséget ad majd munkánkhoz, a boldog órák megtartásában.


Megérkeztünk

Kezdődő kiscsoportunkban még javában folyik a beszoktatás.
Mégis úgy gondoljuk az alapoktól kell kezdeni és kialakítani a pozitív életszemléletet.
A gyermekeket sikerül hamar megnyugtatni, figyelmüket másra terelni.
Házilag készült gyurmával vártuk őket egy jó kis beszélgetésre, hálaadásra.
A beszélgetés során arra jutottunk, hogy hálásak vagyunk azért, amiért együtt lehetünk és sok élményben lesz majd részünk.